Warning: Zend OPcache API is restricted by "restrict_api" configuration directive in /data/web/virtuals/308740/virtual/www/domains/atevet.cz/libraries/vendor/joomla/filesystem/src/File.php on line 342
Péče o zuby

 rozšířili jsme možnost platby o QR kód qr kod

Péče o zuby

zubni1Čistá a zdravá dutina ústní není pro domácí zvířata luxusem, ale nutností. Špatná ústní hygiena může být velmi škodlivá pro celkovou pohodu vašeho mazlíčka a může vést k bolestivým infekcím. Chceme pro vašeho mazlíčka jen tu nejlepší péči, aby se mohlo těšit z nejlepšího zdraví po celý život. Aby to bylo možné, nabízíme pokročilé, komplexní služby čištění zubů koček a psů.

Pes nebo kočka s vážnými problémy se zuby mohou nadále jíst a žvýkat své hračky, i když už ne jako obvykle. Zápach z úst je u domácích zvířat často považován za normální, ale ve skutečnosti může znamenat infekci. V důsledku toho se u více než 50 % psů a koček do dvou let věku objeví onemocnění dásní.

Společně můžeme zabránit vzniku onemocnění dásní u vašeho domácího mazlíčka zavedením životaschopného, individuálního plánu péče o chrup, počínaje čištěním zubů koček a psů. Prevence je nejlepší lék a váš mazlíček si nic jiného nezaslouží. Začněte se zubním režimem svého domácího mazlíčka tak, že se objednáte na konzultaci.

Komplexní posouzení ústního zdraví a čištění zubů koček a psů

Služby čištění zubů koček a psů a péče o zuby, krtg zubyteré poskytujeme ve Veterinárním centru ATEvet, spadají pod komplexní posouzení a ošetření ústního zdraví. To zahrnuje:

 • kompletní posouzení ústní dutiny veterinárním lékařem
 • čištění zubů pomocí ultrazvuku
 • digitální rentgenové snímky celé tlamy
 • chirurgické zákroky v dutině ústní podle potřeby (včetně extrakcí)

Celkovým cílem našich komplexních stomatologických služeb je léčit stávající problémy a předcházet vzniku onemocnění dásní. Některé kočky a psi jsou náchylnější k zubním problémům a budou vyžadovat častější návštěvy, aby zůstali zdraví.

Onemocnění dásní

zubyOnemocnění dásní koček a psů je bolestivé zánětlivé onemocnění, které vzniká, když se na zubech hromadí zubní kámen (ztvrdlý zubní kámen) a šíří se pod linii dásní. Následně se do kapes kolem zubů vylučují bakterie, což vede k infekci a vzniku zubního kazu. Dásně jsou zarudlé a zanícené a zuby se mohou zlomit nebo uvolnit. V závažných případech se mohou vylučované bakterie dostat do krevního oběhu a postihnout játra, srdce a ledviny.

Mezi příznaky, které mohou svědčit o onemocnění dásní vašeho domácího mazlíčka, patří:

 • zápach z úst
 • žluté/hnědé zuby
 • uvolněné nebo zlomené zuby
 • nadměrné slinění
 • padání potravy při jídle
 • změny chování
 • neochota hrát si se žvýkacími hračkami

Průběh ošetření

Ošetření chrupu vždy musí probíhat v celkové anestezii. Při práci používáme velmi ostré nástroje a je proto nezbytně nutné, aby pacient byl naprosto v klidu a nehýbal se, čehož u neuspaného zvířete není možné dosáhnout. Zároveň lze vyšetřit dutinu ústní tak, jak to "naživo" nelze.

Vždy používáme inhalační narkózu a pacient je vždy zaintubován. To zajistí bezproblémové dýchání během zákroku a hlavně zajistí čisté dýchací cesty bez rizika znečištění pocházejícího z dutiny ústní. Při zákroku se používá velké množství proudící vody a vodní mlhy, což spolu s nečistotami z odstraňovaného zubního kamene, představuje výrazné riziko znečištění a infekce dýchacích cest neintubovaného pacienta.

Pacient je během zákroku pečlivě monitorován, abychom včas dokázali reagovat na případné odchylky od normálu.

Pacientův chrup je zrentgenován, abychom odhalili skryté defekty.

Po skončení zákroku je pacient probuzen, aby s vámi mohl odejít domů. V žádném případě nepředáme pacienta spícího, abychom vás nevystavili riziku komplikací při probuzení.

Free Joomla templates by Ltheme